Küzdöttünk, de ezúttal kevés volt – vereség az évzárón

December 4-én már a visszavágó sorozat első mérkőzésén indult útjára a labda a Várady Béla Sportközpontban. A napos, ám hideg téli időben a 20. forduló került megrendezésre, ahol ellenfelünk a Sényő-Carnifex FC volt.

A vendégek kezdték támadóbb szellemben a mérkőzést, az első percekben a mi térfelünkön folyt a játék, nagyobb lehetőségeink azonban nekünk voltak. Egy szép kontra végén Nagy Zsolt gurított a kapuba, sajnos lesről, majd néhány perc múlva szintén Nagy lőtt, ekkor a kapus állta a labda útját. Hamar átvettük az irányítást, így derült égből a villámcsapásként ért, amikor egy bal oldalról érkező vendég beadásnál Kapacina Valer maradt üresen a kapunk előtt és bólintott a hálóba. (0-1) Nem találtuk a választ a vendég gólra sajnos az első játékrészben, adódó lehetőségeink sorra kimaradtak és ahogy az a futballban lenni szokott, ez megbosszulta magát. A 45.percben egy bal oldali szöglet után Márton Andráshoz került a labda, aki két gólosra növelte a vendég előnyt a pihenő előtt. (0-2)

Mindent egy lapra feltéve jött ki a putnoki legénység az év utolsó negyvenöt percére. Támadtunk, szinte felborult a pálya, kapujához szegeztük a Sényőt, a vendég védelem és portás azonban jól állta a sarat. A 75. percben aztán egy jobbról bejövő labda került Buda Péter elé, aki közelről higgadtan helyezett a kapuba. (1-2) Próbálkoztunk tovább az utolsó negyed órára, vendég kapusbravúr, önfeláldozó védő, vagy épp a kapufa volt ellenünk, így újabb gólt már nem tudtunk szerezni. Vereséggel zárult tehát a naptári év utolsó összecsapása, mit sem von ez le ugyanakkor abból, amit ez a csapat az ősz folyamán mutatott és elért.

Sokadik meccs óta a helyzetkihasználás a problémánk. Régóta játszunk a tűzzel, de ma bármilyen ziccerbe kerültünk az sajnos kimaradt. A mérkőzés folyamán teljesen felborult a pálya, óriási fölényben futballoztuk a mérkőzés egészében, de beigazolódott a futball örök szabálya, hogy a futballt gólra játsszák. Hatalmas bravúrjai voltak az ellenfél kapusának és kapufáink is voltak. Csalódott vagyok az első félidei játék miatt.” – fogalmazott az év utolsó bajnokija után Szala Ákos edző

Putnok FC – Sényő-Carnifex FC: 1-2 (0-2) (Buda ill. Kapacina V., Márton)

Putnok FC: Pápai – Gellén, Nadimov (Fülöp), Galacs, Nagy (Katona), Sramkó (Sághy), Buda, Csiki, Vajda (Komári), Dobrovolskyi, Nemes

Sényő: Szondi – Klepács, Fenyőfalvi, Márton, Kapacina K. (Toldi), Jócsák, Schmidt, Sztankó, Kapacina V., Vámos (Barta), Orosz

Vereségünk ellenére a tabella második helyén tölthetjük a téli szünetet, hogy aztán a hosszú őszi szezon után, tavasszal megújult erővel gyűjthessük tovább a pontokat. Az pedig, hogy a mester, a stáb és a játékosok hogyan élték meg az őszi idényt, hamarosan olvasható lesz itt, a Putnok FC hivatalos honlapján.