PUTNOKFC.HU

Kiütéses hazai sikerrel zártuk a szezont

Május 29-én 17 órától utoljára indult útjára a labda az NBIII labdarúgó bajnokság 2021/2022-es szezonjában. Csapatunk hazai pályán a Törökszentmiklósi FC-t fogadta a harmincnyolcadik fordulóban.

A találkozó elejétól látszott, hogy a vendég együttes kontrákra rendezkedett be, el kell ugyanakkor ismerni, hogy mindezt az első játékrészben nem csinálták rosszul. Mindkét csapat többször jutott az ellenfél kapuja elé, olykor akár kifejezetten veszélyes szituációkban is, a célzás ekkor azonban még egyik oldalon sem volt tökéletes. A jó formában védő Pápai Krisztián is a helyén volt, amennyiben az ellenfél támadói kaput találtak, mi pedig a huszonnegyedik percben egészen kapufáig jutottunk, ekkor Buda szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd kapura tört ám a kapus mellett elgurított labdának a kapufa állta útját. A félidő második felében több jó próbálkozása is volt a hazaiaknak, ez pedig még a lefújás előtt gólban is megmutatkozott, a negyvennegyedik percben egy szöglet után Héder Róbert bólintott saját kapujába. (1-0)

Ami a második játékrészben következett, az pedig már az igazi szezonzáró örömfoci kategória. Két perccel a kezdés után a negyvenhetedik minutában Katona Bence ugratja ki Sramkó Ronáldot, aki köszöni szépen és a kapussal szemben nem hibázik, megduplázva ezzel előnyünket. (2-0) Az ötvenhetedik percben egy szépen végigvezetett támadás végén Nagy Zsolthoz került a labda, aki higgadtan lőtt a hálóba. (3-0) A hatvanharmadik percben Dlehány Bence ugratta ki középről mesterien Nagy Zsoltot a jobb szélen, a középre centerezésre pedig Szics Olekszij érkezett és gurított a kapuba. (4-0) A hetvenkettedik percben újra gólnak örülhetett a hazai publikum, Buda Péter adott középre a jobb oldalról, Nagy Zsolt ezúttal az érkező szerepben, megszerezvén saját maga második, a csapatnak pedig az ötödik gólját. (5-0) Maradt még a végére is, a hosszabbításban Petrecsko Román került helyzetbe, higgadsága pedig gólt ért, beállítva ezzel a végeredényt. (6-0)

Döcögősen indult, de ilyen arányban is teljes mértékben megérdemeltük a győzelmet. Egy igazi család alakult ki itt egy év alatt az öltözőben és ma is mindenki mindent megtett egymásért. Büszke vagyok a csapatomra! Elég jól néztünk ki…” – értékelt a lefújást követően Szala Ákos vezetőedző

Putnok FC – Törökszentmiklósi FC: 6-0 (1-0) (Héder (ög.), Sramkó, Nagy Zs. (2), Szics, Petrecsko)

Putnok FC: Pápai – Gellén, Sághy (Petrecsko (69′)), Nadimov (Sramkó (43′)), Nagy, Katona B. (Hadházi (61′)), Buda, Szics (Csutora (69′)), Dobrovolszki, Juhos (Dlehány (61′)), Fülöp

Törökszentmiklós: Zsibrita – Lakatos, Orovecz, Katona Gy., Pataki, Csúri (Kinyig (66′) (Rimóczi (79′)), Kiss, Héder (Falusi (66′)), Telinger (Poczai (76′)), Gyürki, Gusztafik

Az NBIII labdarúgó bajnokság 2021/2022-es küzdelemsorozata ezzel véget ért. A Putnok FC a tabella nyolcadik helyén végzett (GY16-D11-V11 – gk.: 66-48 – 59 pont). További információk, értékelések olvashatók hamarosan itt a Putnok FC hivatalos honlapján.