Győzelem Kisvárdán

Az NB3 labdarúgó bajnokság negyedik fordulójában kemény mérkőzés várt a Putnok FC csapatára, a hétközi játéknapon a Kisvárda Master Good II csapata ellen, idegenben lépett ugyanis pályára Szala Ákos legénysége.

A mérkőzésen be is igazolódott minden előzetes várakozás, hiszen egy jó erőkből álló, szervezett Kisvárda várta a mieinket, ugyanakkor a vendég csapat sem feltett kézzel lépett pályára. Küzdelmes, de sok helyzetet nem hozó első félidőt láthatott a kilátogató publikum, ahol mindkét csapat szervezetten, a taktaikai utasítások maximális betartásával játszott. Kemény, de fair küzdelmek és rés keresése a pajzson, erről szólt a mérkőzés első negyvenöt perce.

A második játékrészben aztán már gólt is láthatott a nagyérdemű. A 60. percben Galacs Erik kapott nagyszerű kiugratást, a labdát a tizenhatoson belülre vezetve elhúzta a kimozduló kapus mellett, majd az üres kapuba gurított. (0-1). Sajnos mindössze négy percig tartott az örömünk, ekkor egy kontra végén a jobb oldalon Kiriukhin maradt üresen és lőtt a kapunkba. (1-1). A 75. percben Vajda Cristofer kapott nagyszerű kiugratást a jobb szélről, a kifutó kapust átemelve pedig újra vezetéshez juttatta a Putnok FC-t. (1-2) Erre már újabb válasza nem volt a hazaiaknak, így csapatunk végig szervezetten játszva, egy nagyon jó erőkből álló Kisvárdát tudott legyőzni idegenben.

A bajnokság egyik legjobb csapatának otthonából sikerült elhoznunk a három pontot. Nagy fegyvertény lehet ez, ha helyén kezeljük és hétvégén tudjuk innen folytatni. Gratulálok játékosaimnak, ez férfi munka volt. További sok sikert kivánok a Kisvárda csapatának.” – értékelt a mérkőzés után Szala Ákos edző

Kisvárda Master Good II – Putnok FC: 1-2 (0-0) (Kiriukhin ill. Galacs, Vajda)

Kisvárda II: Perehanec – Avetisyan (Bokor), Czérna, Sikorszki, Szőr, Helesh (Bíró), Rubus, Kiriukhin, Simon (Bielalov), Králik, Széles

Putnok FC: Pápai – Sághy (Gellén), Galacs (Fülöp), Petrecsko (Juhos), Nagy (Veress), Buda, Csiki, Szics, Csutora, Vajda (Komári), Dobrovolszki

Folytatás hétvégén hazai környezetben, basárnap 17:30-tól a BKV Előre ellen.