Győzelem a DVTK II elleni felkészülésin

Egy hét leforgása alatt a harmadik felkészülési mérkőzését játszotta február 3-án a Putnok FC csapata. Az ellenfél ezúttal csoportriválisunk a DVTK II együttese volt, helyszínül pedig az Elek Ákos Utánpótlás Sportközpont műfüves pályája szolgált. Látványos játékkal telt az első játékrész a mérkőzésen, több szép akció végén is sikerült nagy lehetőséget kialakítani a vendég kapu előtt, melyből négyszer sikerült eredményesnek is lenni. Előbb Nemes Milán tört be balról a tizenhatoson belülre, majd saját maga befejezve az akciót lőtt a kapuba. (1-0) Néhány perccel később egy szöglet után Lőrincz Attila lőhetett 17-ről szemből a kapuval, lövése pedig a hálóban kötött ki. (2-0) Egy jobb oldalról a hosszúra érkező beadásnál ismét Nemes Milán jeleskedett, lövése a harmadik hazai találatot jelentette. (3-0) Majd egy bal oldali beadás találta meg a túloldalon Vattay Mártont, aki higgadtan helyezett a kapuba. (4-0) A második félidőben kiegyenlítetté vált az összecsapás, mindkét oldalon rotáltak a vezetőedzők. A félidő közepén egy vendég szépítő gól volt a második játékrész egyetlen találata. A felkészülési mérkőzésen ezúttal is a PFC valamennyi bevethető játékosa lehetőséget kapott Szala Ákos vezetőedzőtől.

Az első félidőbe helyenként már jól futballoztunk és az agresszivitás is rendben volt. Ezzel együtt szeretnénk még gyorsabbá tenni a játékunkat. A második félidőben éreztem a játékosokon a fáradtságot, de ennek van itt az ideje. Ennek ellenére feszegetni kell a határainkat, mert szeretnénk fejlődni és ennek nem állhat útjába a fáradtság.” – értékelte a találkozót a Putnok FC vezetőedzője, Szala Ákos

Putnok FC – DVTK II: 4-1 (4-0) (Nemes (2), Lőrincz, Vattay)

A következő felkészülési mérkőzésen egy hét múlva, idegenben az Iváncsa ellen lép pályára csapatunk.