PUTNOKFC.HU

Fontos győzelem Angyalföldön

Október 22-én szombati játéknapon folytatódott az NB3 labdarúgó bajnokság küzdelemsorozata. A Putnok FC csapata a 14. fordulóban Angyalföldre utazott, a Vasas FC II csapatával mérkőzött meg.

A kiélezett bajnoki sorozatban minden mérkőzésnek óriási jelentőssége van, hiszen a sűrű mezőnyben egy-egy pont is több pozíciót jelenthet akár előre, akár pedig hátra a bajnoki tabellán. Ennek tudatában a Putnok FC a mérkőzés első pillanatától kezdeményezően lépett fel. Uraltuk a játékot, taktikusan és fegyelmezetten játszott a Szala alakulat. A kiváló taktika pedig hamar eredményre is vezetett, a tizedik percben Katona Bence került helyzetbe és szerezte meg csapatunknak a vezetést. (0-1) A vezető gól után sem változott a játék képe, ez pedig a 27. percben ismét vendég gólban mutatkozott meg, Nagy Zsolt volt eredményes. (0-2) Három perccel később a 30. percben Rab révén ugyan sikerült szépíteni a hazai együttesnek, (1-2) újabb találat az első félidőben azonban már nem született, így egy gólos előnnyel vonulhattunk a szünetre.

A második játékrészben ugyan többet birtokolta a labdát a hazai csapat, komolyabb veszélyt azonban nem tudtak teremteni Pápai Krisztián kapuja előtt, sőt veszélyes kontráinknak köszönhetően mi voltunk közelebb az újabb gólhoz. Találat azonban már a második játékrészben sem született, így nagyon fontos három bajnoki pontot hoztunk el, egy jó erőkből álló Vasas II otthonából.

Jó mentalitással kezdtük a mérkőzést, két gólos vezetés után már az első félidőben eldönthettük volna a három pont sorsát. A Vasas csapata birtokolta többet a labdát, de ültek az elképzeléseink és kontrából négyszer vezettük a kapusukra labdát. Örülunk a győzelemnek, de fejlődnünk kell tovább, hogy fent tartsuk azt a szintet, amit magunknak tettünk magasra.” – értékelte a mérkőzést Szala Ákos edző

Vasas FC II – Putnok FC: 1-2 (1-2) (Rab ill. Katona, Nagy)

Vasas II: Bánfalvi – Hosszú (Herrich), Kleisz, Huszár, Enyedi, Farkas B., Reisz (Szendeff), Hidi, Pócs (Farkas J.), Kapornai, Rab

Putnok FC: Pápai – Sághy (Gellén), Galacs, Nagy (Nadimov), Sramkó (Juhos), Katona (Petrecsko), Buda, Csiki, Vajda (Komári), Dobrovolszki, Nemes

Folytatás egy hét múlva itthon, az Aqua-General Hajdúszoboszló ellen.