Első bajnoki vereségünket szenvedtük az Eger otthonában

November 16-án már tavaszról előrehozott mérkőzéssel folytatódott a bajnoki küzdelem a Magyar labdarúgó harmadik vonalban. Csapatunk a visszavágó sorozat első összecsapásán Heves vármegyébe utazott és az Eger SE ellenfeleként vendégszerepelt.

Hűvös, felhős, őszies idő várta a mérkőző feleket a visszavágó sorozat első mérkőzésén. Kiegyenlített erők küzdelmével vette kezdetét a találkozó, melynek első időszakában a csapatok a pálya talajához is próbáltak alkalmazkodni. Helyzetek ugyan mindkét oldalon akadtak, gól azonban egyiken sem született, a harcosan játszó hazaiak talán valamivel jobban alkalmazkodtak a körülményekhez. 0-0-ás döntetlennel vonulhattak félidei pihenőre a csapatok.

A második félidőre sem sokat változott a játék képe, szervezetten játszott a hazai együttes, kicsit többet volt náluk a labda. A 64. percben egy szögletet követően Dulló fejeséből pedig a vezetést is megszerezték. (1-0) Próbálkozott egalizálni a PFC, főleg a mérkőzés záró szakaszában helyzetek is akadtak, gólt azonban a második játékrészben sem sikerült szerezni. Az Eger SE otthonában a 16. bajnoki mérkőzésén így első vereségét szenvedte el csapatunk a 2023/2024-es idényben. Ahogy mondani szokták, minden kiváló sorozatnak vége szakad egyszer, viszont a Putnok FC ettől függetlenül továbbra is magabiztosan vezeti az Észak-Keleti csoport tabelláját, javítási lehetőség pedig a jövő hét végén, az év utolsó bajnokiján, a DVSC II ellen lesz.

Jobban alkalmazkodott az Eger csapata a talajhoz, gratulálunk a győzelmükhöz. Többet birtokolták a labdát és nagyon kevés párharcot nyertünk. Ezen változtatnunk kell. Az utolsó 15 percbe belementünk egy adok-kapokba, amiből nekik is volt lehetőségük, de akár a fordítás is benne volt. Holnaptól dolgozunk tovább, hogy szépen zárjuk az évet. Köszönjük a szurkolóinknak, akik elkísértek minket.” – értékelte a találkozót Szala Ákos vezetőedző

Eger SE – Putnok FC: 1-0 (0-0) (Dulló)

Eger: Bukrán – Dulló, Nagy-Kolozsvári (Géringer), Vajda (Gíber), Zvara, Debreceni (Kovács), Farkas (Balázs), Juhász, Hegedűs, Kispál, Almomani

Putnok FC: Mészáros – Arday (Mrva), Benkő (Juhos), Galacs (Sztankó), Lőrincz, Pócsik, Tordai, Boros, Bodnár, Dobrovolskyi, Nemes