Drámai végjátékban szenvedtünk vereséget a Tiszafüred ellen

Kellemes tavaszias idő és lelkes, több száz fős szurkolósereg fogadta a Putnok FC és a Tiszafüredi VSE csapatait május 5-én, az NB3 Észak-Keleti csoportjának 27. fordulójában a Várady Béla Sportközpontban.

A Putnok Városért Egyesület és a PFC által szervezett közös családi napnak köszönhetően megtelt a lelátó, 17 órától így indulhatott útjára a játékszer. Remekül kezdte a mérkőzést csapatunk, az első pillanatokról nagy elánnal, támadólag vetette bele magát az együttes a meccsbe. A 4. percben Boros fejesét még bravúrral hárította a vendég portás, pár minutával később, a 7. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Egy szépen felépített támadás végén Korbély jobb oldali beadására Boros Gábor érkezett a hosszún és juttatta vezetéshez csapatunkat. (1-0). Továbbra is lendületben maradt a PFC és hamarosan az újabb találat is érkezett. A 14. percben Lőrincz ugratta ki Korbély Kristófot, aki kapura vezette a labdát és a tizenhatoson belülről kilőtte a hosszút. (2-0) A 21. percben Mrva tekert kapura balról jó 25-ről, bravúrral védett Tajti. A Tiszafüred bár nem sündisznó védekezéssel érkezett Putnokra, de a játék ezen szakaszában nem igazán találták az ellenszerünket. Az első helyzetükre a 24. percig kellett várni, ekkor Mácsai fejesét védte szép mozdulattal Mészáros. A 32. percben Lőrincz Attila tesztelte távoli szabadrúgásával a vendég portást, aki azonban állta a sarat. A félidő utolsó percében Pócsik iramodott meg nagyszerűen a bal szélen, a hosszúra leadott tekerése a kapufán csattant. Jó játékkal, megérdemelt PFC vezetéssel vonulhattak pihenőre a felek.

Úgy folytatódott a második játékrész, ahogy az első abbamaradt, vagyis hazai helyzettel. Az 51. percben Boros helyzete még kimaradt, egy perccel később viszont Korbély csapott le egy röviden hazaadott labdára, Boros Gáborhoz centerezett, aki a kapuba passzolt. (3-0) Továbbra is a Putnok irányította a mérkőzést, igyekezett ugyanakkor több támadást vezetni a vendég gárda is, védelmünk azonban rendre megoldotta a feladatát. A 70. percben aztán sajnos szépíteni tudott a Tiszafüred, Engel végezhetett el szabadrúgást a jobb oldalról, beívelésébe Mészáros ért bele rosszul, kapusunkról pedig a hálóba pattant a labda. (3-1) Továbbra sem látszott azonban, hogy baj lehet a végén. Hazai helyzetek követték a Tiszafüred szépítő találatát, Kovács kétszer, Komári pedig egyszer járt közel a gólhoz, lövéseik azonban célt tévesztettek. A 86. percben egy vendég támadás végén kavarodás alakult ki a tizenhatosunkon belül, a leggyorsabban Kalmár észlelt és hozta fel egy gólra hátrányra csapatát. (3-2) A hidegzuhany a 89. percen jött, ekkor egy bal oldali szögletre Pataki érkezett a röviden és bólintott a kapunkba. (3-3) Nem volt még vége, a kegyelemdöfés is érkezett sajnos, a 91. percben újabb bal oldali szöglet ezúttal a hosszúra csúsztatva, ott pedig az üresen maradó Kovalecz fejesével már a Tiszafüred vezetett. (3-4) Drámai végjáték után már pontot sem sikerült mentenünk, de sajnos ilyen a futball. Hiába uraltuk jelentős részben a mérkőzést, ma ez pontot sem ért. Tanulni viszont ebből is lehet és mit sem von ez le a csapat eddigi teljesítményéből. Javítani egy hét múlva a DVTK II otthonában lehet.

Múlt héten a futball a legszebb arcát mutatta számunkra, most pedig talán a legcsúnyábbikat. 80-85 percig az történt a pályán, amit elterveztünk. Ezután szerzett egy gólt a vendég csapat és ez érthetetlen módon bénítólag hatott a csapatunkra. Nem így terveztük a mai mérkőzést. Ez most fáj, nagyon fáj, de fel fogunk belőle állni. A rosszban is osztozunk és van 3 mérkőzés hátra abból a bajnokságból, melyet továbbra is mi vezetünk. A nehezebb utat sodorta elénk az élet, de jövőhéten lehetőség nyílik, hogy kijavítsuk a mai eredményt.” – értékelte a mérkőzést Szala Ákos vezetőedző

Putnok FC – Facultas-Tiszafüredi VSE: 3-4 (2-0) (Boros (2), Korbély ill. Mészáros (ög), Kalmár, Pataki, Kovalecz)

Putnok FC: Mészáros – Mrva, Galacs, Lőrincz (Juhos), Pócsik (Sztankó), Korbély (Komári), Tordai, Boros, Váradi (Kovács), Szabó (Dobrovolskyi), Vattay

Tiszafüred: Tajti – Bernáth, Barzsó, Bertók (Ballók), Nagy (Pataki), Gránicz (Ujvári), Antic (Kalmár), Kovalecz, Mácsai, Tamás, Engel