Parázs hangulatú mérkőzésen győztük le a Vasas II csapatát

Április 23-án a 33. fordulóval folytatódott a pontvadászat az NB3 labdarúgó bajnokságban. A Putnok FC hétvégi ellenfele a Vasas FC II csapata volt.

Látván a mérkőzés előtt a Vasas keretét, több az első osztályú csapatból visszajátszó játékossal érkeztek Putnokra az Angyalföldiek. Ennek ellenére jól kezdtük a mérkőzést, a hazai csapat akarata érvényesült és az első huszonöt percben több helyzetet is sikerült kidolgozni. Kósza kontrákból igyekezett helyzeteket kialakítani a Vasas II csapata is, igazán komoly lehetőségig azonban nem sikerült eljutniuk. Több mutatós támadás végén Sághy, Galacs és Buda esetében is csak a célzás nem volt rendben, így gól nélküli döntetlennel zárult az első játékrész.

A második félidő első perceiben aztán próbált minket kapunk elé szegezni a Vasas, csapatunk azonban jól állta a sarat, védelmünk kiválóan zárt, így komolyabb lehetőség nem adódott a vendégek előtt. A 65. percben egy piros lap borzolta a kedélyeket, Vajda Cristofer jutott második sárgával a kiállítás sorsára. Nem törte meg az emberhátrány a PFC-t, játékosaink igyekeztek így is dominálni a mérkőzésen. A 78. percben egy jobbról bejátszott labdánál Galacsot rántották le a vendég védők, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott. Az eset után a Vasas játékosa Puskás Zsombor is a második sárgáját „gyűjtötte össze”, így ő is hamarabb kényszerült befejezni a találkozót. A megítélt büntetőt Lőrincz Attila vállalta, és a tizenegyes ugyan kimaradt, de a kipattanót már a kapuba juttatta Lőrincz (1-0). A találkozó hátralévő perceiben komolyabb említésre méltó esemény már nem történt, így egy parázs, kemény mérkőzést sikerült megnyerni csapatunknak, újabb nagyon fontos három pontot szerezve a bajnoki második helyért való küzdelemben.

Csapatunk erejét mutatja, hogy egy NB1-es játékosokkal teletűzdelt együttes ellen tudtunk nyerni. Mindezt úgy, hogy egy felelőtlen kiállítás után emberhátrányba kerültünk, ezután tudtuk megszerezni a győztes találatot. Ez az erőnket mutatja és azt a hitet, ami az egész szezonban elkísér minket. A padról beszálló játékosok is nagyon jó mentalitással jöttek be a meccsbe. Büszke vagyok a csapatomra, mert ma újra karaktert mutattunk és bizonyítottuk nem véletlen állunk 33 forduló után komoly előnnyel a második helyen.” – nyilatkozta a mérkőzést követően Szala Ákos vezetőedző

Putnok FC – Vasas FC II: 1-0 (0-0) (Lőrincz A.)

Putnok FC: Pápai – Gellén, Sághy (Nagy), Galacs (Szűcs), Lőrincz, Buda (Sramkó), Arday, Vajda (piros lap), Dobrovolskyi (Juhos), Nemes, Szabó

Vasas II: Bánfalvi – Forgó, Puskás (piros lap), Enyedi, Hidi M, Farkas (Molnár), Varga (Girsik), Feczesin (Pócs), Rab (Mamusits), Deutsch, Márkvárt

Folytatás hétközi forduló keretein belül, szerdán a Hajdúszoboszló ellen, idegenben.