Nagyot küzdöttünk, de nem sikerült – vereség a Szentlőrinc otthonában

Június 9-én elérkezett az idény utolsó mérkőzése labdarúgó csapatunk számára. Vasárnap 16 órától az osztályozó mérkőzés visszavágójára került sor a Szentlőrinc otthonában. Az első mérkőzésen Putnokon 1-1-es döntetlen született, a nyárias melegben innen vághattak neki a felek az utolsó 90 percnek.

Jól kezdte csapatunk az összecsapást, az első tíz percben jóval többet birtokoltuk a labdát, szervezetten zárt ugyanakkor a hazaiak védelme. A 13. percben viszont egy szentlőrinci kiugratásnál Mészáros kimozdulását látta szabálytalannak a játékvezető, olyannyira, hogy utolsó emberként való szabálytalanságért kiállította kapusunkat. Helyére Pápai Krisztián érkezett, a mezőnyjátékosok közül pedig Mrva Patrik számára ért ezzel véget a találkozó. Emberhátrányban voltunk tehát kénytelenek folytatni a hátralévő majdhogynem még teljes mérkőzésnyi időszakot. Megpróbáltatásaink sora pedig ezzel sajnos nem ért véget, a 34. percben csapatkapitányunk Lőrincz Attila sérült meg és csak hordágyon tudta elhagyni a játékteret, helyette Dobrovolskyi Zhenya érkezett. Egyértelműen a miénk volt viszont az első játékrész utolsó néhány perce. Előbb a 43. percben Korbélyt a tizenhatos sarkánál faultolták, a szabadrúgást Nemes tekerte középre, Tordai fejesét azonban védte a kapus. A 47. percben újra Korbély akcióban, ezúttal a tizenhatoson belül állította meg szabálytalanul a hazai védelem, így csapatunk büntetőhöz jutott. A megítélt tizenegyest Boros Gábor vállalta, ám Héninger kiütötte azt. Gól nélküli döntetlennel vonulhattak szünetre a felek.

45 perc maradt eldönteni a feljutás sorsát, azt pedig tudhattuk előre, hogy ez iszonyatosan kemény 45 perc lesz. Nagy intenzitással kezdte a második félidőt a hazai gárda, igyekeztek nyomás alá helyezni csapatunkat. Az 52. percben egy balról elvégzett szöglet kanyarodott a hosszúra, ahol Tamás László érkezett és juttatta a labdát a kapunkba. (1-0) Amúgy is nehéz helyzetünk még nehezebbé vált, csapatunk azonban hajtott tovább, játékosaink ember és gólhátrányban is küzdöttek becsülettel. Nem volt választás, muszáj volt kijjebb jönni és próbálkozni, a hazaiak azonban nagyon masszívan védekeztek, időnként pedig egy-egy ellentámadásuk is nagy veszélyt jelentett. A 78. percben ugyan Boros révén még hajszállnyira volt az egyenlítés, támadónk a kapufát találta, nem egészen 10 perccel később a 86. percben azonban végleg megpecsételődött a találkozó sorsa, Helesh ellen látott szabálytalanságot a játékvezető a büntetőterületen belül, a megítélt tizenegyest pedig a sértett értékesítette. (2-0) Akartunk, küzdöttünk, hajtottunk – mindenki beletett apait-anyait – közel 85 perc emberhátrányban azonban sajnos nem sikerült csodát tennünk a Szentlőrinc otthonában, így győzelmének köszönhetően a hazai együttes jutott a másodosztályba.

Nagyon jól felkészültünk a Szentlőrinc csapatából és az első 15 percben nagy fölényben futballoztunk. Aztán jött egy kiállítás, de ennek ellenére is veszélyesebbek voltunk a hazai csapatnál. A 25. percben elvesztettük csapatkapitányunkat egy súlyosnak tűnő sérülés miatt. Még ez sem tört meg minket és a szünet előtt egy tizenegyest is hibáztunk. Ami megtörténhet egy csapattal negatív irányba, az ma velünk megtörtént. Még ezek ellenére is nagyon kompaktak voltunk és tűzben égtek a játékosok. Ma szó szerint éltek-haltak egymásért, a csapatért. Bosszantó, hogy nem tudunk szintet lépni, mert a két mérkőzés alatt nem a többet veszélyeztető, több lehetőséget kialakító csapat jutott tovább. Ennek ellenére gratulálunk a Szentlőrincnek a feljutáshoz. Nagyon büszke vagyok a csapatom összes játékosára, mert ma mindent kint hagytak a pályán és a végsőkig küzdöttek. Az élet van, hogy elvesz, de biztos vagyok benne, hogy amit ezek a játékosok az évben a futballba fektettek időt, energiát, lemondásokat, stb. azt mindenki hamarosan vissza fogja kapni.” – értékelte a mérkőzést Szala Ákos vezetőedző

Szentlőrinc – Putnok FC: 2 – 0 (0 – 0) (Tamás, Helesh)

kiállítva: Mészáros

Szentlőrinc: Héninger – Tamás, Medgyesi (Sághy), Csörgő (Helesh), Novák (Szabó), Hleba (Múcska), Keresztes, Kiss-Szemán, Miklós, Kesztyűs (Kiss), Pataki

Putnok FC: Mészáros – Mrva (Pápai), Galacs, Lőrincz (Dobrovolskyi), Pócsik (Kovács), Korbély, Tordai, Boros, Szabó, Vattay, Nemes