PUTNOKFC.HU

Idegenbeli sikerrel kezdtük az utolsó hónapot a szezonban

Május elsején fővárosi túra várt a Putnok FC csapatára, korai kezdéssel 11 órától az Újpest FC II vendégeként lépett gyepre Szala Ákos legénysége. Nem várt könnyű feladat a mieinkre, hiszen egy kilenc mérkőzés óta veretlen gárda ellen kellett megküzdenünk a bajnokság 33. fordulójában.

Jó iramban kezdték a csapatok a mérkőzést, ahol a találkozó elejétől igyekezett a hazai csapat többet birtokolni a labdát. Kiváló taktikai érzékkel azonban Szala mester ezúttal is jól szervezte meg játékunkat, magas szintű taktikai fegyelemmel pedig játékosaink hozták is vezetőedzőnk elvárásait. A 20. percben aztán a vezetést is megszereztük, Nadimov Norbert talált a lilák kapujába. (0-1) Hátrányban még inkább kezdeményezővé vált az Újpest, csapatunk azonban jó játékkal, fegyelmezetten védekezve játszott a félidő hátralévő részében, így egy gólos előnnyel vonulhattunk pihenőre.

Nem történt nagy változás a második játékrészben sem, a házigazdák próbálkoztak, járatták a labdát, de csapatunk rendre jó védekezéssel, okos és taktikus megoldásokkal állta a sarat. A 83. percben egy hazai támadás végén büntetőhöz jutott az Újpest FC, melyet Radosevic értékesített (1-1). Nem ért azonban véget a találkozó, alig pár perccel az egyenlítő találat után ugyanis ismét csapatunk ünnepelhetett, a második félidőben pályára lépő Laczkó Krisztián góljával a 88. percben újra vezetést szereztünk. (1-2) Erre pedig már nem volt válasza a hazai csapatnak, így az ősszel elért hazai győzelmünk után ezúttal idegenben is legyőztük az Újpest FC II alakulatát. Nyugodtan mondhatjuk nagy győzelemnek a mait, hiszen egy kiváló formában lévő együttes ellen értünk el sikert, ezzel a győzelemmel pedig visszaelőztük őket a bajnoki tabellán.

Először is, nagyon büszke vagyok a csapatomra. A korai kezdéssel senki nem foglalkozott, mindenki plusz erőket tudott mozgósítani a győzelem érdekében, sőt a 83. percben kapott gól sem tört meg minket, mert újabb erőket tudtunk mozgósítani és megnyertük ezt a kimondottan nehéz mérkőzést. Sok lehetőségünk nem volt, azokkal jól sáfárkodtunk. További sok sikert az Újpest csapatának.” – értékelt a mérkőzést követően a Putnok FC vezetőedzője, Szala Ákos

Újpest FC II – Putnok FC: 1-2 (0-1) (Radosevic (bü.) ill. Nadimov, Laczkó)

Újpest II: Hámori – Bíró, Eckl, Szakály, Benyó, Szűcs, Kenyeres (Lukáts (67′)), Radosevic, Fehér (Lima Mpanzu (80′)), Kálnoki-Kis, Gabris

Putnok FC: Cserepka – Gellén, Sághy, Nadimov (Szics (77′)), Nagy (Riznicsenkó (85′)), Katona, Csutora (Laczkó (58′)), Dobrovolszki, Juhos (Dlehány (77′)), Sramkó (Petrecsko (46′)), Fülöp

Nem sok idő jut a pihenésre, három nap múlva már itthon indul útjára a labda, szerdán 17:00-tól a Tállya KSE csapatát fogadjuk.