Győzelem a Viharsarokban

Szeptember 11-én a nyolcadik fordulójához érkezett az NB3 labdarúgó bajnokság. A vasárnapi játéknapon a megszokottnál kicsit korábban, 13 órától lépett pályára a Putnok FC Békéscsabán a Kórház utcai stadionban. A mérkőzés előtt a tabellára pillantva a második helyezett látogatott a sereghajtóhoz, a Békéscsabai tartalék azonban épp az előző játéknapon szerezte meg első sikerét az évadban, így egyáltalán nem lehetett könnyű összecsapásra számítani.

Jól kezdte a mérkőzést a Putnok FC, szervezetten, stabil labdajáratással kereste a rést a hazai pajzson a vendég együttes. A 12. percben aztán meg is lett ez a rés, Sramkó ugratta ki mesteri módon Galacs Eriket a tizenhatoson belülre, aki köszönte szépen és a kapussal szemben nem hibázott. (0-1) A 32. percben Vajda passzolta fel a labdát a bal szélen kilépő Galacshoz, akinek centerezésére Sramkó Ronáld érkezett és fejezte be tanárian az akciót. (0-2) Az első játékrészben helyzeteket csak a vendég csapat alakított ki, több szép támadás végén is újra eredményesek lehettünk volna, újabb gól azonban már nem született, így két gólos előnnyel mehettünk a szünetre.

A második játékrészben próbált feljebb jönni a hazai csapat, igyekeztek többet birtokolni a labdát, a szervezett Putnoki védelem mögé azonban nem sikerült jutniuk. A 74. percben egy hazai támadás végén kezezés miatt mutatott a büntető pontra a játékvezető. A labda mögött Varga Tamás állt, Pápai Krisztián azonban szenzációsan érezte az oldalt és hárította a tizenegyest. A 88. percben ismét szabálytalanságot látott a játékvezető a Putnoki büntető területen belül. Ezúttal Babinyecz állt a labda mögé, aki nem hibázott. (1-2) A hátralévő néhány percben újabb találat már nem született, így a Putnok FC győzelmével három ponttal a zsebben térhet haza a Viharsarokból.

A hosszú út és korai kezdés ellenére jól kezdtük a mérkőzést. A két rúgott gólon kívül legalább még egyszer ennyit kellett volna szereznünk a szünetig. A második félidei játék nem tetszett. A meccset le kellett volna zárni korán és nem esélyt adni az ellenfélnek. Dolgozunk tovább hibáink kijavításán.” – értékelt a lefújást követően Szala Ákos edző

Békéscsaba 1912 Előre II – Putnok FC: 1-2 (0-2) (Babinyecz ill. Galacs, Sramkó)

Békéscsaba II: Tóth – Zahorán, Sipaki, Pap (Treescsula), Balla (Bacsa), Mágocsi (Rajsli), Sipos, Oláh, Babinyecz, Izing, Varga

Putnok FC: Pápai – Sághy, Nadimov (Fülöp), Galacs, Nagy (Katona), Sramkó (Petrecsko), Csiki, Csutora (Juhos), Vajda (Bodó), Dobrovolszki, Nemes

Egy hét múlva, szeptember 18-án a MOL Magyar Kupa 3. fordulója következik, ellenfelünk a másodosztályú Szombathelyi Haladás lesz.