PUTNOKFC.HU

Döntetlen az első mérkőzésen a Szentlőrinc ellen

Teltházas hazai lelátó, nagyszerű futballhangulat és remek időjárás fogadta június 2-án a Putnok FC és a Szentlőrinc csapatait az NBII-be való feljutásért rendezett osztályozó mérkőzés első fordulójában a Várady Béla Sportközpontban.

Két bajnok csapat feszült egymásnak, ez pedig a találkozó színvonalán is meglátszott. Kevés ismerkedéssel, az ellenfél feltérképezésével vette kezdetét a mérkőzés, melynek első periódusában igyekezett a vendég csapat többet birtokolni a labdát. A 10. percben egy szép támadás végén viszont a PFC jutott szabadrúgáshoz jó harminc méterre a vendég kaputól. A labda mögé csapatkapitányunk Lőrincz Attila állt és nagyszerűen eltalált lövése a kapuban kötött ki. (1-0) Kiegyenlített játékkal folytatódott a mérkőzés, ahol bár a labdabirtoklás mérlege vendég oldalra billent, veszélyesebb lehetőségekig azonban a mieink jutottak el. A Szentlőrinc csapata a széleken próbálkozott, védelmünk azonban kiválóan zárt, a mieink pedig kontrákból igyekeztek lehetőségeket teremteni, többször jó kiugratással futtatva támadóinkat.

A második játékrészben mindent megtett az ellenfél az egyenlítés érdekében, többet birtokolták a labdát, érkeztek a beadások jobbról és balról, igazán komoly lehetőségig azonban nem sikerült eljutniuk. Csapatunk továbbra is kontrákból volt veszélyes, Boros és Pócsik lehetőségeinél is nagy bravúrt mutatott be a vendég portás. A 70. percben aztán egy balról érkező beadásnál nem tudtunk felszabadítani, az üresen maradó Pataki pedig közelről a kapunkba lőtt. (1-1) Mindkét csapat próbálkozott megszerezni a győztes találatot, újabb gól azonban már nem született, így maradt az 1-1-es döntetlen. Egy jó színvonalú mérkőzésen nagyot küzdöttek a csapatok. Az egész mérkőzésen többet birtokolta a vendég együttes a labdát, főleg szélekről, beadásokkal próbálkoztak, voltak azonban jócskán nálunk is komolyabb lehetőségek, melyeket sajnos nem sikerült értékesíteni. Játékosaink ma is nagyot küzdöttek, egy jó mérkőzést láthatott a nagyon szép számban kilátogató publikum.

A korai vezetésünk után némileg módosítottunk a játékunkon. Rendszeresen nagyon jól mentünk be a védelmük mögé és le tudtuk volna zárni a mérkőzést az első félidőben. A második felidőben többet birtokolta az ellenfél a labdát és veszélyesebbek voltak. Mindennek ellenére a második félidőben is előttünk adódtak a nagyobb lehetőségek. Két jó csapat, két bajnok csapat játszott a mai nap és ez a mérkőzés iramán látszott is.” – nyilatkozta a lefújást követően Szala Ákos vezetőedző

Putnok FC – Szentlőrinc: 1 – 1 (1 – 0) (Lőrincz ill. Pataki)

Putnok FC: Mészáros – Galacs (Kovács), Lőrincz, Pócsik, Korbély (Mrva), Tordai, Boros, Váradi (Dobrovolskyi), Szabó, Vattay, Nemes

Szentlőrinc: Héninger – Tamás, Medgyesi (Sághy), Csörgő (Helesh), Novák (Szabó), Hleba, Keresztes, Kiss-Szemán, Miklós, Kesztyűs (Múcska), Pataki

A visszavágót egy hét múlva rendezik Szentlőrincen.