Vereség a vármegyei rangadó a Cigánd otthonában

Szeptember utolsó vasárnapján a Bacsó Beton-Cigánd SE elleni idegenbeli bajnokival folytatódott csapatunk számára a pontvadászat az NBIII Észak-Keleti csoportjában.

Napsütéses őszi délutánon indult útjára a labda a vármegyei rangadón szeptember 29-én. Nagyobb elánnal kezdte a mérkőzést a Putnok FC, de a labdabirtoklási fölény ellenére nem sikerült komolyabb lehetőséget kialakítani. A félidő közepére kiegyenlítettebbé vált a találkozó, egyik csapat sem talált fogást a másikon, majd az első etap hajrájára ismét többet birtokoltuk a labdát, igyekeztünk azt többször is a hazai tizenhatoson belülre játszani, de a CISE védelme jól állta a sarat, így gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második játékrészt a hazai gárda kezdte aktívabban, ez pedig az 55. percben eredményre is vezetett számukra, ekkor egy bedobást követően a tizenhatoson belülről Kovács ollózott látványos mozdulattal a kapunkba. (1-0) Tíz perccel később adódott lehetőségünk egalizálni, Máris passzából Korbély lépett ki, nem talált azonban kaput. Stabilan zárt a hazai védelem, nem igazán találtunk fogást a Cigándon a mai napon, a hazaiak pedig a 82. percben egy kontrát végig játszva Silling révén megduplázták az előnyüket. (2-0) Sajnos a találkozó hajrájában sem sikerült komolyabb lehetőségig jutni, említésre méltó esemény csupán Máris lövése a 92. percben 18-ról, amit Somogyi tolt fölé. Habár botlott a listavezető DEAC is a Karcag otthonában, sajnos ezt nekünk nem sikerült kihasználni, vereséget szenvedtünk a vármegyei derbin a Cigánd stadionjában. Folytatás egy hét múlva itthon, október 6-án a Karcag érkezik a Várady Béla Sportközpontba, a kezdési időpont 13 óra lesz.

Bacsó Beton-Cigánd SE – Putnok FC: 2 – 0 (0 – 0) (Kovács, Silling)

Az első félidő a miénk volt, a második a hazai csapaté. Amíg mi kihagytuk a helyzeteket, ők berúgták. Gratulálok nekik a győzelemhez.” – értékelte a mérkőzést Szala Ákos vezetőedző

Cigánd SE: Somogyi – Kőrizs (Veres), Misák (Juhász), Tóth G. (Honchar), Sikorszki, Girdán (Motkó), Tóth M., Nikic, Kovács (Silling), Vass, Szücs

Putnok FC: Zden – Végső, Galacs (Jónyer), Lőrincz (Nagy), Bán, Pócsik (Boros), Korbély (Mrva), Tordai, Máris, Kercsó (Csiki), Nemes