Nagyot küzdve hoztuk el a három pontot Nyíregyházáról

Augusztus 18-án a negyedik fordulóval folytatódott csapatunk számára a bajnoki idény. Korai kezdéssel léptünk pályára a vasárnapi játéknapon, hiszen a Nyíregyháza Spartacus FC II elleni mérkőzés kezdési időpontja 11 óra volt.

Nagy elánnal vetette bele magát a mérkőzésbe a PFC a fülledt meleg ellenére. A kezdetektől magunkhoz ragadtuk az irányítást, újra érezhető és a játékban is észlelhető volt az egyre nagyobb összeszokottság csapatunknál. A találkozó kezdeti fázisában több szép támadás végén is sikerült nagy helyzetet kialakítani, ezek azonban sajnos még kimaradtak. A 37. percben aztán Lőrincz Attila állt a labda mögé egy szabadrúgásnál, korábbi próbálkozása a lecet találta el, ekkor azonban már az a pár centi sem hiányzott és mesteri szabadrúgásával vezetéshez juttatta csapatunkat. (0-1) Mezőnyfölényben és támadásban maradtunk a vezető gólunk után is, ez pedig eredményre is vezetett. A játékrész hosszabbításában egy szöglet után a hazaiak játékosáról Savanyáról pattant saját kapujába a labda. (0-2) Ezzel az eredménnyel vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőben pedig ott folytattuk, ahol az elsőben abbahagytuk. A 47. percben egy szép támadás végén Boros passzából Bán Gergő helyezett higgadtan a kapuba. (0-3) Eseménydúsan indult a második félidő, hiszen még csak az 53. percben jártunk amikor a hazaiaknak is sikerült kapuba találni, Savanya Ferenc révén szépített a Szpari II. (1-3) Igyekezett tovább zárkózni a hazai együttes, miközben a mi játékunk kicsit pontatlanabbá vált. A 69. percben sikerült is tovább kozmetikázni az eredményt a vendéglátóknak, egy beadásnál a játékvezető szerint nem volt kint a játékszer, Pataki Bence pedig érkezett és a hálónkba lőtt. (2-3) Pár perccel később az egyenlítés is összejött a hazaiaknak, Varga helyezett a kapunkba. (3-3) Nem volt még azonban vége, óriási küzdelem folyt mindkét csapat részéről a három pontért, a sors pedig ezúttal mellénk állt, hiszen a 92. percben Boros Gábor fejesével megnyertük a mérkőzést. (3-4) Küzdelmesebbre sikeredett a vége, mint ahogy azt a 60. perc környékén gondoltuk volna, de a legfontosabb, hogy nagyot küzdve így is sikerült megszerezni a három pontot. A csapat erejét és egységét mutatja ez a siker, hogy a nehéz helyzet után is sikerült megújulni és nagy akarattal megszerezni a győztes találatot. Egy hét múlva a MOL Magyar kupa második körében az SBTC-hez látogatunk.

Az első félidőben jól alkalmaztuk a sémáinkat és nagyon fegyelmezetten játszottunk. Az elmúlt hetek kevésbé eredményes játéka után a három gólos vezetésünk tudatában túlzottan megnyugodtunk. Ez benne van a fociban. Az viszont nincs, hogy tálcán kínáljuk fel az ellenfélnek a lehetőségeket és vissza hozzuk őket a mérkőzésbe. Tudunk ebből tanulni, rossz zónákba vesztettünk labdákat. Az első félidei játékunk és a második félidő eleje nagyon közel van ahhoz a szinthez, amit mi tudunk képviselni. Azért is van nagyon erős csapatunk, mert tudtunk reagálni 3-3-nál és rá tudtuk rúgni a győztes gólt. Ez hatalmas fegyvertény. Gratulálok játékosaimnak a győzelemhez.” – értékelte a mérkőzést Szala Ákos vezetőedző

Nyíregyháza Spartacus FC II – Putnok FC: 3 – 4 (0 – 2) (Savanya, Varga, Pataki ill. Lőrincz, Savanya (ög), Bán, Boros)

Nyíregyháza II: Harman – Katkó, Pataki, Daróczi, Cseh (Varga), Czimer-Nyitrai (Kalán), Horváth, Savanya (Selmeci), Milencovici, Forgó (Harmat), Rjaskó

Putnok FC: Pápai – Végső, Galacs (Korbély), Lőrincz, Bán (Tóth), Pócsik (Mrva), Tordai, Boros, Máris, Kercsó (Csiki), Nemes