Máris gólja továbbjutást ért a MOL Magyar kupában

Augusztus 24-én a MOL Magyar kupa második fordulója került megrendezésre, amikor is csapatunk Salgótarjánba utazott a továbbjutás reményében. Alig egy hét leforgása alatt kétszer is „összefutunk” az SBTC együttesével, ennek első felvonásaként a kupatovábbjutás volt a tét, az újabb találkozásra pedig a következő héten vasárnap, már bajnoki keretek között kerül majd sor.

Hosszú hét vette kezdetét a mai kupamérkőzéssel, hiszen az előttünk álló rövid időszak alatt három tétmérkőzésen is pályára lép csapatunk. A mai találkozót követően hétközi bajnokival folytatódik a pontvadászat a harmadosztályban, melynek keretében a mieink kedden a DEAC gárdáját fogadják, majd ahogy azt már említettük jövő héten vasárnap az SBTC csapatával mérkőzünk meg újra, ekkor már a bajnokság hatodik játéknapján. Ennek megfelelően történt némi változás a kezdőnkben az előző heti Nyíregyháza II elleni mérkőzéshez képest, így próbáltuk meg kiharcolni a továbbjutást. Mezőnyjátékkal és egymás feltérképezésével vette kezdetét a találkozó, amelyen a labdabirtoklás mérlege a mi javunkra billent, a stabilan záró hazaiak ellen azonban türelmes játékra volt szükség a helyzetbe kerüléshez. Ez a türelem pedig meg is hozta gyümölcsét, a 25. percben egy szép akció végén Máris Dominik találatával szerezte meg a vezetést a PFC. (0-1) Ez volt az első játékrész egyetlen találata, így egy gólos előnnyel vonulhattunk félidei pihenőre.

45 perc maradt a csapatoknak kiharcolni a kupa következő körébe való jutást, ezért pedig mindent megtett a hazai gárda, de a mieink is nagyot küzdöttek. Helyzetek mindkét oldalt adódtak, de újabb találat már a második játékrészben sem született, így egy gólos sikerrel jutottunk tovább a MOL Magyar kupa harmadik fordulójába.

Nem játszottunk jól a mai nap, sőt inkább rosszul. Pontatlanok voltunk és túl sok érintőből játszottunk. Nem dicsértem meg a mai teljesítményért játékosaim, de a mai nap fő célja a továbbjutás volt. A mai napból kizárólag azt kell továbbvigyük a jövőbe, hogy nyertünk. Az elmúlt 5 meccsen szereztünk egy döntetlen mellett 4 győzelmet. Eredmények szempontjából kezdünk úgy kinézni, ahogy nekünk ki kell néznünk. A csapatjátékunk hektikus, de dolgozunk azon, hogy az eredményességet azzal a játékkal érjük el, ami minket jellemez.” – nyilatkozta a találkozót követően Szala Ákos vezetőedző

Salgótarjáni BTC – Putnok FC: 0 – 1 (0 – 1) (Máris)

SBTC: Szalai – Klajban, Horváth (Filkor B.), Kecskés (Filkor M.), Mátyás, Csutora (Nagy), Kálmán, Farkas, Boros (Köböl), Molnár (Ujhelyi), Héjjas

Putnok FC: Zden – Végső, Mrva (Tordai), Lőrincz (Galacs), Pócsik (Boros), Korbély, Máris, Nagy, Kercsó, Nemes, Jónyer (Bán)

A MOL Magyar kupa harmadik fordulójának hivatalos játéknapja szeptember 14. A következő körben már az első és második ligás csapatok is csatlakoznak a kupakiírás idei küzdelmeihez. Előtte azonban jó néhány bajnoki fordulóban kell helyt állni csapatunknak, legközelebb ahogy azt korábban is említettük kedden (augusztus 27. – 17:30) a DEAC elleni hazai bajnoki mérkőzésen.