Magabiztos továbbjutás a MOL Magyar kupa első köréből

Augusztus 3-án a MOL Magyar kupa első fordulója került megrendezésre, melynek keretében csapatunk a Nógrád vármegyei első osztályú Vizslási SE gárdájához látogatott. A 16:30-tól kezdődő összecsapásra a borús idő ellenére több mint 100 néző volt a helyszínen kíváncsi.

Ahogy az várható volt támadólag kezdte a mérkőzést csapatunk, a kezdetektől magunkhoz ragadtuk az irányítást. Türelmes játékkal próbáltuk megbontani a hazaiak védekezését. A 21. percben góllá érett a mezőnyfölényünk, ekkor Nemes adott középre egy sarokrúgást, Korbély Kristóf pedig remekül érkezett és fejelt a hálóba. (0-1) Néhány perccel később szabadrúgásból adódott lehetőségünk, 22 méterről csapatkapitányunk Lőrincz Attila vállalkozott lövésre, ami a felső lécen csattant. Nem adták fel a vendéglátók sem a támadás lehetőségét és igyekeztek eljutni a kapunkig, noha igazán veszélyes helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Az első játékrész végén még egy kakaskodás említendő szituáció, melynek következményében Pusztai játékvezető mindkét oldalról kiállított egy-egy játékost, a mieink közül Csiki volt kénytelen hamarabb elhagyni a pályát. Egy gólos előnnyel vonulhattunk a szünetre.

Hasonló mederben zajlott a második félidő kezdeti része is az első játékrészhez. Vendég labdabirtoklási fölény, lelkesen küzdő hazaiak. Mezőnyfölényünk az idő múlásával azonban egyre nagyobb lett és ez a 73. percben újabb találatban is megmutatkozott, egy szép akció végén Boros Gábor duplázta meg az előnyünket. (0-2) A végjátékban pedig további két találatot is szereztünk, előbb a 90. percben Jónyer Kristóf volt eredményes (0-3), majd a ráadás perceiben Korbély Kristóf szerezte meg második találatát, ezzel beállítva a 0-4-es végeredményt. Összességében magabiztos játékkal jutottunk tovább a MOL Magyar kupa első köréből.

A mérkőzés első pár perce után nagyon le kellett egyszerűsíteni a játékunkat. Nem beszélhettünk a mai nap taktikai dolgokról. Célunk az volt, hogy jussunk tovább és minél kevesebb sérüléssel távozzunk. Nagyon kellett ez a győzelem a csapatunknak. Gratulálok a játékosoknak, mert egy ilyen típusú meccset meg tudtunk nyerni.” – értékelte a találkozót Szala Ákos vezetőedző

Vizslási SE – Putnok FC: 0 – 4 (0 – 1) (Korbély (2), Boros, Jónyer)

kiállítva: Novák ill. Csiki

Vizslás: Kotroczó – Sólyom (Varga), Kovács, Pócsa, Tóth (Oláh Z.), Miklós, Novák, Bozó (Kisbali), Jakab, Czutor, Oláh F. (Horváth)

Putnok FC: Pápai – Galacs (Mrva), Lőrincz (Nagy), Pócsik (Végső), Korbély, Tordai, Boros (Bán), Máris, Kercsó, Nemes (Jónyer), Csiki

A MOL Magyar kupa következő fordulója még szintén területi alapon fog zajlani, első és másodosztályú együttesek nélkül. A második kör játéknapja augusztus 24. A bajnokság viszont már a következő hét közepén folytatódik, hiszen szerdán a Sényő vendégeként lépünk pályára az Észak-Keleti csoport második fordulójában.