Győzelem a hétközi bajnokin a Sényő otthonában

Augusztus 7-én hétközi bajnoki keretein belül a második fordulóval folytatódott a pontvadászat az NBIII Észak-Keleti csoportjában. Csapatunk a szerdai játéknapon Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyébe utazott és a Sényő FC Selyem-ber otthonában vendégszerepelt.

Nagy elánnal vetette bele magát Szala Ákos legénysége a Sényő elleni összecsapásba, már a kezdő sípszótól mi irányítottunk és az első negyed óra alatt több helyzetet is kidolgoztunk, ezek azonban sajnos kimaradtak. Nem kellett azonban sokat várni és az előnyt is megszereztük. A 20. percben egy szép akció végén Máris Dominik talált a hazaiak kapujába. (0-1) Nem sokkal később aztán jött a következő PFC találat is. A 27. percben Nemes adott balról nagyszerűen középre, a remekül érkező Tordai Balázs pedig megduplázta csapatunk előnyét. (0-2) Két gólos vezetésünk után továbbra is többet birtokoltuk a labdát, próbálkozott ugyanakkor a hazai alakulat is kozmetikázni az eredményen. A 44. percben sikerrel is járt a Sényő Varga révén szépítettek a hazaiak. (1-2) Ezzel az eredménnyel vonulhattak félidei pihenőre a csapatok.

Hasonló mederben folytatódott a találkozó a második félidőben is. Többet birtokolta a labdát a Putnok FC, küzdöttek ugyanakkor a hazaiak is az egalizálás érdekében. Lehetőségek mindkét oldalt akadtak, kapuba találni viszont már egyik csapatnak sem sikerült, így a mérkőzés végeredménye már az első játékrészben kialakult. Győzelmünkkel nagyon fontos három pontot szereztünk a hétközi bajnokin a jó erőkből álló Sényő otthonában. A folytatásra nem kell sokat várni, hiszen már vasárnap (augusztus 11.) a Mátészalka elleni hazaival folytatódik a bajnokság.

Jól kezdtük a mérkőzést, majd a magabiztosnak tűnő 2 gólos előny birtokában túlságosan megnyugodtunk. Épülünk, fejlődünk. Amig elérjük a magunknak felállított szintet addig is szükségünk van a csúszva-mászva kiharcolt győzelmekre. A mérkőzés első félideje nagyon biztató volt, ezt a szintet kell kitoljuk még több ideig és még tovább fejleszteni a játékunkat. Gratulálok a játékosoknak ehhez a győzelemhez és holnaptól készülünk a Mátészalka elleni mérkőzésre.” – nyilatkozta a lefújást követően Szala Ákos vezetőedző

Sényő FC Selyem-ber – Putnok FC: 1 – 2 (1 – 2) (Varga ill. Máris, Tordai)

Sényő FC: Talián – Klepács (Kapacina K.), Erdei (Csáki), Varga, Farkas, Márton (Kozák), Schmidt, Szokol, Ur, Vámos, Orosz

Putnok FC: Pápai – Végső (Csiki), Tóth (Bán), Galacs (Mrva), Lőrincz, Pócsik (Nagy), Korbély (Kercsó), Tordai, Boros, Máris, Nemes