PUTNOKFC.HU

Győzelem a Füzesabony ellen a nyolcadik fordulóban

Szeptember 22-én a nyolcadik fordulóval folytatódott a bajnokság a Putnok FC számára az NBIII Észak-Keleti csoportjában. Vasárnap 16 órától a Füzesabony SC Erőss út vizitált a Várady Béla Sportközpontban.

Ideális futballidő, kellemes napsütötte őszi délután fogadta a feleket és a mérkőzésre szép számban kilátogató szurkolókat. Komolyabb említésre méltó esemény nélkül telt a mérkőzés első negyed órája, majd egy-egy helyzet mindkét oldalon, előbb Máris próbálkozását védte a vendég portás, majd a túloldalt Szanku ugrott ki, ám nem talált kaput. A 30. percben egy vendég kontra végén Zden mozdult ki rosszul a kapujából és szabálytalankodott a Füzesabony támadójával szemben, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Oláh Norbert állt, Zden azonban nagyszerűen érezte a sarkot és kiütötte a tizenegyest. A 37. percben aztán sikerült megszereznünk a vezetést, egy tizenhatos vonalán elkövetett szabálytalanság miatt megítélt pontrúgás mögé Nemes Milán állt oda és helyezett mértani pontossággal a hosszú felsőbe. (1-0) Rá három percre kezezés miatt ítélt büntetőt javunkra a játékvezető, amit Máris Dominik higgadtan értékesített. (2-0)

Az 52. percben Nemes adott középre jobbról az alapvonalról egy labdát, amire Máris Dominik érkezett és talált közelről a kapuba. (3-0) Újra csak három percet kellett várni a következő PFC találatig, ekkor Bán – Korbély – Pócsik volt a labda útja Pócsik Botond pedig higgadtan helyezett a hosszúba a kimozduló kapus mellett. (4-0) Kicsit leült ugyan a mérkőzés a hátralévő időben, helyzeteink azonban még akadtak. Előbb Tóth beadásáról maradt le centikkel Boros, majd egy szögletvariáció után Lőrincz lövését tolta fölé Rácz. Újabb találat már nem született, négy gólos győzelmünkkel nagyon fontos három pontot szereztünk a Füzesabony ellen.

Örülünk az eredménynek, de játékba tudunk ettől sokkal többet. A második félidőben nem voltunk elég agresszívak labda nélküli játékba és nem a saját magunktól elvárt szinten játszottunk a biztos vezetés tudatába.” – nyilatkozta a mérkőzést követően Szala Ákos vezetőedző.

Putnok FC – Füzesabonyi SC Erőss út: 4 – 0 (2 – 0) (Nemes, Máris (2), Pócsik)

PFC: Zden – Végső (Nagy), Galacs, Lőrincz, Bán (Tóth), Pócsik (Jónyer), Korbély (Halácsi), Tordai, Máris, Kercsó (Boros), Nemes

FSC: Rácz – Juhos, Vajda (Hajnal), Oláh B. (Oláh N.), Szanku, Kaló (Barta), Nagy G. (Kiss), Nagy Á., Németh (Briz), Bocsi, Orosz