TELJES AZ NBIII-AS MEZŐNY

Szombaton délután lejátszották a Megyei osztályozók visszavágóit, így eldőlt mely csapatok szerepelhetnek majd az augusztus 12-én induló harmadosztályú bajnokságban. A Putnok FC szempontjából azért érdekes a kérdés, mert az osztályozós párharcok győztesei között van olyan, aki jó eséllyel a Keleti csoportba nyer majd besorolást.

Nagy arányú győzelmet aratott Balatonlellén az Iváncsa (1-5), így a visszavágó formalitásnak tűnt. A második mérkőzés szorosabb eredményt hozott, de ismét a Fejér megyeiek örülhettek, akik kettős győzelemmel kvalifikálták magukat egy osztállyal feljebb.

IVÁNCSA KSE – BALATONLELLE SE 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Balogh L. 2′, 17′ ill. Böjte P. 88′

FELJUTOTT: IVÁNCSA KSE 7-2-es összesítéssel

A Debreceni EAC egygólos sikerrel várhatta a visszavágót a Körmend ellen, okkal bizakodhattak tehát, hogy hazai pályán kivívhatják a feljutást. A 43 éves Kerekes Zsombor góljával megnyugtató helyzetbe is kerültek a hajdúságiak, ám a 80. percben egy öngóllal saját maguk számára tették nehézzé az utolsó tíz percet. Mivel egyik fél sem tudott már betalálni ez idő alatt, a DEAC nyerte a párharcot.

DEBRECENI EAC – KÖRMENDI FC 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Kerekes Zs. 51′ ill. Simonka R. (öngól) 80′

FELJUTOTT: DEBRECENI EAC 2-1-es összesítéssel

A Nagykanizsa 4-1-re kikapott a Makó vendégeként, de nagyon fogadkoztak, hogy Zalában ledolgozhatják háromgólos hátrányukat. Nos, a félidei 2-0-ás vezetés után erre minden esélyük meg is volt, mindössze egyetlen gólt kellett volna még összehozniuk, de nem sikerült, így a Makó lesz ott a harmadosztályban.

UFC NAGYKANIZSA – MAKÓ-FOCI KFT. 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Nagy G. 12′, 39′ ill. –

FELJUTOTT: MAKÓ-FOCI KFT. 4-3-as összesítéssel

Fotó: delmagyar.hu

Makó lagdarúgó mérkõzés képen: Makó - Nagykanizsa Fotó: Török János

A legnagyobb izgalmakra a Balassagyarmat-Tiszakécske visszavágón lehetett számítani, ahová a Bács-Kiskun megyei csapat 1-0-ás előnnyel utazhatott. A szurkolók és a média által is nagy figyelemmel kísért találkozót végül ismét a Tiszakécske nyerte meg, ezzel kivívták az NBIII-as szereplés lehetőségét.

BALASSAGYARMAT VSE – DUNA ASZFALT TISZAKÉCSKE VSE 0-1 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Székely D. 14′

FELJUTOTT: DUNA ASZFALT TISZAKÉCSKE VSE 2-0-ás összesítéssel

A négy osztályozót követően teljessé vált az NBIII 2017/18-as mezőnye, amely így néz ki:
DUNA ASZFALT SE TISZAKÉCSKE VSE

Ezek a csapatok lehetnek ott az NBIII 2017/18-as idényének augusztusi rajtjánál elvileg. Gyakorlatilag még korántsem biztos, mivel egy-két csapat háza tájáról lehet hallani olyan híreket, mely szerint nem kívánnak a harmadosztály küzdelmeiben részt venni. Ilyen például a Ferencváros tartalékcsapata. Természetesen az NBIII-as licence-nek is meg kell lenni, az MLSZ által szigorúan megkövetelt szabályokról már nem is beszélve.

Az MLSZ Versenybizottsága még 2017. április 28-án megadta a Putnok FC-nek az NBIII-as licence-t, így az elvi engedélyünk megvan. A bajnokságban elért 6. hellyel pedig a gyakorlatban is jogot szereztünk a harmadosztályban való részvételre.

Hamarosan kiderül, hogy mely csapatok nyernek majd besorolást az NBIII Keleti csoportjába, ahol a másik két csoporthoz hasonlóan 16 együttes szerepelhet. Hozzánk elvileg négy csapat minimum érkezni fog, hisz a feljutó KBSC, valamint a kiesett 14-16. helyre biztosan be kell sorolni csapatokat.
Saját gondolatunk szerint az NBII-ből kiesők közül szinte biztos, hogy Keletre kerül a Cigánd, valamint a területi elvek alapján az osztályozó nélkül feljutó Gyöngyös, a Tiszafüred, valamint a sikeres osztályozót vívó Debreceni EAC. Ezek a csapatok nagyon jó eséllyel kerülhetnek a csoportunkba. Rajtuk kívül sanszos lehet például a Pest megyei Vecsési FC  érkezése is, de ez esetben egy (fővárosi) csapatot máshová kell besorolni (BKV, ESMTK???). Érdekes lehet még a tartalékcsapatok kérdése, ki indít ki nem és ha igen, ki hová kerül.

Már nem kell sok idő és ezekre a kérdésekre mind választ kaphatunk!