PUTNOKFC.HU

Megszakadt a jó sorozatunk – nem sikerült a pontszerzés a Sényő ellen

Hűvös, igazi ősz végi időjárás várta a Putnok FC és a Sényő-Carnifex FC csapatát a bajnokság 16. fordulójában a Várady Béla Sportközpontban november 7-én. Azonos pontszámmal álltak az együttesek a mérkőzés kezdete előtt a bajnoki tabellán, így a kilátogató publikum egy igazi rangadót várhatott a középmezőnyből.

Rangadóhoz méltóan, a két jó formában lévő együttestől elvárhatóan is kezdődött a találkozó. Már az első percben egy vendég elfutás után Cserepkának kellett nagyot védeni, majd közvetlenül a kontrából Nagy Zsolt törhetett kapura, az éles szögből leadott lövését azonban Nagy Máté hárította. Néhány perccel később Kis szerzett labdát a vendég kaputól 30 méterre, Takácshoz passzolt, aki azonban fölé tekert. A 14. percben egy felívelt labdára Schmidt indult el, Cserepka is érkezett a tizenhatos vonaláig, egy ütközés után kapusunknak nem sikerült megszerezni a labdát, a játékvezető nem fújt, így Schmidt Péter az üres kapuba guríthatott.(0-1). A 18. percben Szilvási futott le az alapvonalig, visszagurított labdája pontatlan, némi igazgatás után azonban így is vendég lövés lett belőle, Cserepka védett bravúrral, a kipattanót Szics vágta ki. A 20. percben Nagy Zsolt kap második szándékra nagyszerű kiugratást a tizenhatos vonaláról, támadónk egy életerős bombával juttatja a labdát a Sényő kapujába, egalizálva ezzel az eredményt. (1-1). Az első játékrész további részében többségében a Putnok játszott veszélyesebben, a 32. percben Takács kapáslövését védte a vendég kapus, a 38. percben Vajda próbálkozása is a sényői portásban akad el, egy perccel később pedig Nagy Zsolt kísérlete ment el keresztbe a kapu előtt.

A félidei döntetlennel továbbra is minden eshetőség benne volt a meccsben, sajnos azonban a vendégek kezdték jobban a második játékrészt. A 49. percben Farkas és Kalocsai kényszerítője után Kalocsai László került ziccerbe és értékesítette azt (1-2). Sajnos az első félidőben kiváló iramú, sok helyzetet hozó mérkőzés második felében inkább a küzdelem és a párharcok domináltak, komolyabb ziccer lehetőségig egyik csapat sem tudott eljutni. Több hazai próbálkozás is akadt ugyan mint például Dobrovolszki lövései, Madarász jó elfutása akit az utolsó pillanatban ért utol védője, de nem sikerült újra döntetlenre kozmetikázni az eredményt. A 7 perces hosszabbításban már csak egy ütközés utáni kakaskodás érdemel említést, melynek következményeként a pár perccel korábban beálló Lakatos kapott vendég részről piros lapot.

“Az első félidőben maximálisan betartotta a csapat az utasításokat. A másodikban már nem 100%-ban és így szellősebbé is váltunk védekezésben. Ki-ki meccs volt, aminek fordított kimenetele is lehetett volna. Mindent megtettünk az egyenlítésért, nem sikerült ma. Ha minden 6 meccsből 13 pontot szerzünk azzal elégedett leszek. Gratulálok a Sényőnek, igazoltak jó hírüket.” – értékelt  lefújást követően edzőn, Szala Ákos

Putnok FC – Sényő-Carnifex FC: 1-2 (Nagy Zs. ill. Schmidt, Kalocsai)

Putnok FC: Cserepka – Sághy, Takács (Hadházi), Kis (Juhos), Buda (Nádimov), Szics, Vajda, Laczkó (Madarász), Dobrovolszki, Fülöp

Sényő FC: Nagy – Klepács, Szilvási, Fabu (Fenyőfalvi), Toldi (Vámos), Kalocsai (Barta), Farkas, Schmidt, Tóth, Kapacina (Lakatos), Orosz

Folytatás november 14-én, idegenben a Salgótarján otthonában.