FELKÉSZÜLÉS: MEGVAN AZ ELSŐ GYŐZELEM

A Putnok FC felkészülése a mai napon egy újabb edzőmérkőzés lejátszásával folytatódott. A tegnapi és az éjszakai esőzések miatt bizonytalan volt hogy lesz-e ma játék. Végül ha nem is a Várady Béla Sportközpontban, hanem Felsőzsolcán, de megmérkőzhettünk Szala Ákos együttesével. Ezúton is köszönjük a Felsőzsolca vezetőinek, hogy hozzájárultak a helyszín felcserélésébe és náluk játszhattuk a felkészülési meccset.

Csapatunk az edzőmérkőzések során egyre jobb teljesítményt mutatott és a javuló tendencia Felsőzsolcán már az eredményünkön is megmutatkozott. A nagyon kompakt és jó képességű futballisták alkotta zsolcaiak frakkját a múltkori 5-5 után ma sikerült elkapnunk. A találkozó első 15 percét leszámítva mi irányítottunk, harcos, határozott futballt mutattunk be és szép lassan bedaráltuk az ellenfelünket. Bár “csak” négy gólt szereztünk, jó pár helyzetet dolgoztunk ki melyeket nem sikerült gólra váltani.

Első gólunkat egy Zimányi Ádám felívelés után Pataki Roland szerezte, aki jól vette birtokba a labdát, a védőket lehámozta magáról és a kimozduló kapus fölött a hálóba emelt. Egy percen belül újabb gólt rúgtunk csak nem az ellenfél kapujába. A bal szélen megfutott bennünket a Zsolca, az éles középre adást Zimányi Ádám próbálta lefülelni, aki a hazaiak támadóját meg is előzte, de egy peches mozdulattal a saját kapunkba talált be. Sokat nem kellett várni az újabb találatra. Egy agresszív letámadással próbáltuk zavarba hozni a hazai védelmet, ami sikerült is, hisz a tizenhatosuktól pár méterre Mertse Ábel csapott le az elkószált labdára, majd távolról parádésan lőtt Demcsik Dorián kapujába.

A második félidőben még jobban domináltunk, de a gólokat a végére tartogattuk. A harmadik találatunk, melyet remek csapatjáték és rövid passzok egész sora előzte meg Ádám Ferenc nevéhez fűződik, aki később büntetőből állította be a 4-1-es végeredményt. A második negyvenöt percben folyamatosan szálltak játékba a cserejátékosaink, akik kivétel nélkül jó teljesítményt mutattak.