ELBUKTUK A BORSODI RANGADÓT: GÓLGAZDAG MECCSEN A TISZAÚJVÁROSÉ A GYŐZELEM

2-4

Nem sikerült itthon tartanunk a bajnoki pontokat a Tiszaújváros elleni bajnoki mérkőzésen. A vendégek kiváló formát mutattak, a mély, vizes talaj ellenére pontosan és lényegesen kevesebb hibával játszottak mint mi. Jó teljesítményüket és nagy akarásukat pedig siker koronázta. Korai szabadrúgás góljukra a félidő végén büntetőből még sikerült válaszolni, ám a második játékrészben 9 perc alatt három gólt kaptunk amivel lényegében el is dőlt a mérkőzés. A 88. percben tizenegyesből eggyel felzárkóztunk ugyan, de ez már csak sovány szépségtapaszt jelentett számunkra.

ÖSSZEÁLLÍTÁSOK

A sérültekkel megtizedelt keretünkből Fehér Balázs a következő kezdő tizenegyet állította csatasorba a mai napon:

DSC_0040

Pápai Krisztián, Pataki Roland, Keményffy Máté, Dr. Csirszki Martin, Budaházi Levente, Horváth Csanád, Madarász János, Ádám Ferenc, Gubacsi Zoltán, Mertse Ábel, Mahalek Marcell

Kezdő-Putnok-Tiszaújváros-VÉGE

1. félidő

A mérkőzés első perceitől kezdve letámadott a Tiszaújváros, teljesen feltolták a védekezésüket és teljesen megakadályozták a labdakihozatalainkat. A felívelgetett labdákat rendre ők szedték össze és már fordultak is a putnoki kapu irányába. A vizes, mély talaj ellenére pontos passzokat adogattak egymásnak, na persze volt is kinek passzolni még a hazai térfélen is. Igyekezetük, lendületes akcióik végül sikert hoztak, mert a a 9. percben egy fault után Pap Zsolt mesteri szabadrúgással szerezte meg a vezetésüket. (0-1)

A újvárosiak a vezetés tudatában sem álltak vissza, folytatták azt az energikus, motivált játékot amit a gól előtt is láthattunk tőlük. Negyedórának kellett eltelnie mire mi is kicsit észbe kaptunk, rájöttünk, hogy mi is tudunk futballozni és egyre többször jutottunk el a vendégek tizenhatosáig. A félidő végéhez közeledve egyértelműen átvettük a játék irányítását, ha lassan is, de kezdett megérni a putnoki gól. Szögletből és támadásvezetéseknél is volt egy két kecsegtető helyzetünk, gólt viszont nem ezekből, hanem Mertse Ábel szabadrúgásánál egy vendég játékos kezezése miatt megítélt büntetőből szereztünk. A tizenegyest Ádám Ferenc értékesítette magabiztosan. (1-1)

DSC_0269

2. félidő

DSC_0074

A legjobbkor jött putnoki egyenlítő gól után azt hittük a második félidőben megnyerhetjük a meccset. Tévedtünk. Egy 9 perces rémálomszerű összeomlás következett be a 47. és 56. perc között, mely során a Tiszaújváros két távoli, megpattanó lövéssel majd egy közeli akciógóllal 4-1-re elhúzott… Onnan képtelenségnek tűnt felállni, de még mindig volt fél óránk… Hiába tettünk bele mindent és játszottunk lényegesen jobban mint mondjuk az első félidő első harmadában ez kevésnek bizonyult. A 88. percben egy újabb kezezés miatti büntetőből még Ádám Ferenc révén betaláltunk, de annyival volt annyi. A tiszaújvárosi expressz már korábban elszáguldott mellettünk és utolérni nem tudtuk. A végeredmény: Putnok – Tiszaújváros 2-4!

Zsinórban a második hazai meccsünket veszítettük el. A két héttel ezelőtti Diósgyőr II-től elszenvedett vereség után, ahogy tőlük, a Tiszaújvárostól is négy gólt kaptunk, amit egy Atletico Madrid sem bír el, nem hogy a Putnok. Bármennyire fáj el kell ismerni az ellenfél sokkal jobb, szebb és eredményesebb futballt mutatott be a mai napon. Jobb felfogásban játszottak nálunk és az első perctől kezdve megfelelő koncentráltsággal és határozottsággal voltak jelen a pályán.
Mi már nem először mutattuk be azt, hogy akkor kezdünk el focizni amikor már ég a ház, amikor már hátrányban vagyunk. Ha ezen változtatunk és újra mi lőjük a vezetést jelentő gólt (ahogy azt Debrecenben tettük), talán elejét vehetjük annak a vesszőfutásnak amiből csak rosszul tudunk kijönni…

Holnap új hét kezdődik, munkához kell látni, mert a jövő hétvégén javítanunk kell!!!

HAJRÁ PUTNOK!!!!

DSC_0281

EREDMÉNYEK
A bajnokság 15. fordulója 3 hazai sikert, 2 döntetlent és 4 vendég győzelmet hozott. A mérkőzéseken csak úgy potyogtak a gólok, minden találkozón legalább 3, két esetben pedig 6 gólt hozott. A forduló rekordja a Sényő-Sajóbábony meccs hozta, ahol 8-szor került a kapukba a labda.
  • a Tiszakécske Salgótarjánban is tudott nyerni
  • a Füzesgyarmat tovább menetel, a Jászberényt egy négyessel küldte haza
  • a fővárosban nyert a Kisvárda II.
  • ikszelt a Cegléd és a Mezőkövesd II.
  • az Eger hatgólos döntetlent játszott a Gyöngyössel a hevesi rangadón
  • zsinórban harmadszor is győzött a DVTK II.
  • a Tállya három góllal verte a DVSC II. együttesét
  • kiütötte a Sajóbábonyt a Sényő

15. forduló jav.

TÁMOGATÓK

Nagy köszönettel tartozunk a Putnok FC-nek támogatást nyújtó helyi vállalkozóknak!