EDZŐI ÉRTÉKELÉSEK

A Nyírbátornál kialakult helyzetet és a  vereséget figyelembe véve teljes mértékben megértjük, hogy Szilágyi Krisztián ezúttal nem kívánt válaszolni kérdéseinkre, azonban a Putnok csapatának igazi sportemberként gratulált a tegnapi mérkőzést követően, Ennek fényében ezúttal csak Koszta Péter értékeli a tegnapi meccset.

Hogyan értékelnéd a mai mérkőzést?

KOSZTA PÉTER: Jól kezdtük a meccset az elején hamar vezetést szereztünk, nem zavart meg minket ez a 15 perces csúszás sem, félbeszakítottuk a bemelegítést, hamarabb bementünk aztán még egyszer kimentünk bemelegíteni. A hazaiaknak ez hátrányt is jelentett, hogy az eredeti kezdési időponthoz képest 15 perc múlva kijöttek a pályára és rögtön kezdtek is, mi ezt másként csináltuk, de ugye ők nem jöhettek ki, mert ez volt  a lényege a figyelemfelhívásnak. Az első félidőben nem is volt helyzete az ellenfélnek, azt hiszem a hatvanadik percig szinte semmi, vezettünk 0:3-ra és jött a szokásos, amit már január óta mondok. Egyszerűen nem tudunk koncentrálni, amatőr hibákat vétünk, néhány játékosom nem is gondolja, hogy gólt kaphatunk és sajnos hozzá kell azt tennem, hogy 3:0 után az ellenfél simán kiegyenlíthetett volna. Végül 3 pontot szereztünk, örülök, hogy nyertünk, de az utolsó 25 perc az rémálmaimban se jöjjön elő , a végén én már szerintem szívinfarktust kaptam attól amiket ott csináltunk. A 93. percben 2:3-nál is majdnem szereztünk nekik egy gólt, erről sokszor beszéltem már, a koncentráltságot végig csak Szolnokon és az ESMTK-nál utolsó öt percig éreztem, a többi meccsen pedig voltak holt időszakaink, ezek miatt meg is büntettek minket, most szerencsénk volt, hogy megúsztuk , de ez nem rajtunk múlott. Az utolsó tíz percben kiegyenlíthetett volna az ellenfél, aztán ismét elmondhattuk volna magunkról, hogy 0:3 után elkövettük az a bravúrt, hogy 3:3-at játszottuk.

0:3-as vezetésnél miért próbáltunk lesre játszani?

KOSZTA PÉTER: Ha  a ziccert előnybe hozzák át akkor meg van beszélve, hogy 20-22 méterig kell hátra állni és ott kell húzni egy vonalat, ehelyett mi 40 méternél megállunk és 0:3-as vezetésnél még les-taktikázunk, ezt egyszerűen nem értem. Most vagy nem érti a játékosom, hogy mit mondok vagy elfelejti a meccs közben. Amikor hozza át az ellenfél a labdát hátra felé kell menekülni és 20 méterről már nem tud ziccer pattanni, maximum rárúgja 20-25 méterről és esetleg gól, de a kapusunk az általában jól véd, szóval ezzel nem is lenne probléma. Mi pedig ehelyett húzunk egy 40 méteres vonalat, ahonnan könnyedén beviszik ziccerbe, aztán a jobb oldalunkon eljönnek, középre belövik a labdát és az ő emberük ér oda hamarabb. Mi úgy hogy az ellenfél már padlón van ezekkel a húzásokkal 12 perc alatt támasztottuk fel őket. A Nyírbátor egyébként is egy nagyon jó csapat és ha nem lennének a problémáik és a fejek teljesen rendben lennének én biztos vagyok abban, hogy még jobban szerepelnének és a problémák ellenére is nagyon jók, hiszen az utolsó hat meccsen nem kaptak ki. Mi úgy gondoltuk, hogy 0:3 és ez le van rendezve, aztán 2:3-nál megfordult a fejekben, hogy ezt a bravúrt megint véghez visszük e, hogy 0:3-ról is ki tudunk kapni. Nem tudom azt elképzelni, hogy vezetünk három góllal és helyzetbe kerülnek, megkontráznak minket kétszer és így kapunk két gólt, érthetetlen dolgok vannak itt számomra. Például amikor az ellenfél ránk hozta a labdát hátrálni kellett volna, ehelyett mi hagytuk, hogy a félpályáról ziccerbe passzolják. A félpályáról eladott labdát azért le lehet védekezni, nem volt ez nehéz feladat, hátrálni kellett volna és lezárni a területet a mélységi passz előtt és simán miénk a labda, ehelyett megállunk vonalba és lesezünk.

Volt olyan szituáció is, amikor addig cipeltük a labdát, ameddig a végén el nem vesztettük a középpályán és abból kontráztak.

KOSZTA PÉTER: Alap dolog lenne, hogy három gólos vezetésnél be kell fejezni a támadásokat, nem szabad engedni az ellenfelet, hogy csatlakozó gólt rúgjanak, mert ahogy telik az idő úgy megy el a kedvük is, ha a nyolcvanadik percben látod az órát és még mindig 0:3, akkor már a játékos is azt mondja, hogy vége van a meccsnek. Ehelyett mi a 72. percben még vezettünk három góllal aztán a rá két percre már azon kell izgulnunk, hogy ne legyen 3:3, ugyanígy volt az ESMTK-nál vezettünk a 90. percig két góllal az ellenfélnek helyzete sem volt aztán a saját hülyeségünk miatt összejött nekik még két gól. Érthetetlen dolgok ezek, Salgótarjánban sem értettem, hogy tudtak minket lekontrázni, ilyenkor nekünk kéne kontrára játszani, nem 40-45 méterről védekezni. Ez leginkább felfogásbeli probléma, a fejekben van a legnagyobb gond, az edzőmeccsek óta mondom, hogy nem tetszik a csapat koncentráltsága, túl sok az üres járat meccs közben. Most legalább úgy tanultunk, hogy nem vesztettünk pontokat. Öt perc alatt tudunk lerombolni 80 percet.